Nu kan du benytte MitID til login til Min Side.

Har du udfordringer med det, kan du finde hjælp her.

Ny topplacering i tilfredshedsanalyse

7. november 2022

Popermo Forsikring ligger på en flot og meget sikker 2. plads i ny analyse af forsikringsbranchen i Danmark, der netop er offentliggjort af EPSI Rating Danmark. Vi er kun overgået af Vestjylland Forsikring, som vi ønsker et stort tillykke med 1. pladsen.

Vi har igen i år opnået flotte scorer på alle parametre. Loyaliteten blandt vores medlemmer har en score på ikke mindre end 92,0! Til sammenligning er den gennemsnitlige score på brancheniveau på 78,6.


Med denne flotte placering er vi af vores medlemmer blevet belønnet for vores daglige arbejdsindsats. Det faktum, at vi ikke genvandt 1. pladsen fra sidste år, ser vi blot som en løftestang til at hæve barren. Og det kan kun komme vores medlemmer til gavn, når vi dykker ned i rapporten fra EPSI og går i dybden med områder, hvor vi kan forbedre os.

EPSI Rating Danmark foretager årligt uafhængige tilfredshedsmålinger på udvalgte brancher i Danmark.

Popermo Hjælp
+ 45 78 79 14 48

Popermo Vejhjælp

Popermo Rejsehjælp

Popermo Skadehjælp til dit hus og indbo

Popermo Hjælp ved glasskade på din bil

Popermo Hjælp ved misbrug af ID

 

Du kan læse mere her om Popermo Hjælp.

Følg os på Facebook & LinkedIn